Kuvaus
Rossignol Alltrack Elite 110 GW ovat naisille suunnitellut ja hyvällä suorituskyvyllä varustetut laskettelumonot, jotka sopivat keskitason laskijoille ja kokeneille laskijoille. Monon, jonka flex on 110, pitäisi olla ensimmäinen valintasi, mikäli haluat leikkisyyttä ja lisääntynyttä reagoivuutta laskutyyliisi. Jos haluat kuitenkin saada kaiken irti tästä mallista, nämä laskettelumonot saattavat silti olla mitä etsit, jos haluat nopeaa reagoivuutta ja välitöntä voimansiirtoa monoista suksiin, sekä lisääntynyttä teknisyyttä liikkeisiin.
Näiden Rossignol laskettelumonojen kuoren valmistusmateriaali on polyuretaani, joka parantaa hallittavuutta korkeissa ja matalissa nopeuksissa. Integroitu vaellusvipu mahdollistaa laskettelutilan vaihtamisen vaellustilaan. Tämän ansiosta sinun on helppo kävellä mäkeä ylös tai autollesi parkkipaikalla. Tulet rakastamaan lämpöistä ja mukavaa sisäkenkää, joka kietoutuu jalkasi ympärille. Parasta kuitenkin on, että istuvuus on mahdollista yksilöidä lämpömuovauksen avulla. Thinsulate-eristettyjen lainereiden avulla jalkasi pysyvät mukavina ja lämpiminä pitkien laskettelusessioiden aikana.
- Tietopohjaista Generative Design Gritiä on käytetty luomaan optimaalinen monon muoto pienemmällä painolla, mutta paremmalla voimansiirrolla ja tuella
- Dual Core -teknologia käyttää kahta eri muovin kovuusastetta leikkisän vasteen, erinomaisen hallinnan ja eläväisen reboundin saavuttamiseksi
- Hike Mode 2.0 tehostaa monojen liikealueetta ja liikkuvuutta ylämäessä (50⁰ ROM)
- Monoissa on Slim Fit -muotoilu kapeille jaloille, räätälöity erityisesti naislaskijoiden tarpeisiin
- Monojen varsi ja lainerit on suunniteltu tarjoamaan erinomainen istuvuus naislaskettelijoille, unohtamatta hyvää eristystä
- Nämä laskettelumonot sopivat parhaiten kapeille jaloille
Muistathan valita sopivat laskettelumonot Mondokokosi (jalan pituus) mukaan. Tutustu meidän kokotaulukkoomme löytääksesi oikean koon.