Tuote on loppuunmyyty ja sitä saattaa tulla lisää varastoon. Toimitusaika ei tiedossa. Näytä samankaltaisia tuotteita
×
Valikko

Speedmax IFP Double Poling 18/19 Perinteisen Sukset

Video
Video
Loppuunmyyty. Emme voi toimittaa tätä tuotetta
Vastaanota sähköposti, kun tätä tuotetta on tullut lisää varastoon

Kuvaus

Jos tavoitteenasi on korkean keskinopeuden ylläpitäminen double poling-tekniikkaa käyttäen -ovat nämä Fischerin Speedmax IFP Double Poling sukset tehty juuri tätä tekniikkaa varten.

Nämä sukset on suunniteltu erityisesti parasta mahdollista voimansiirtoa, keveyttä sekä camberin joustoa ajatellen, jotta mäkien kiipeäminen ja potkut olisivat mahdollisimman tehokkaita.

Hiilikuiturakenne sekä hiilikuituiset suksien kärjet ja kannat takaavat vahvan designin. DTG World Cup Plus -pohjarakenne on syvempi ja karkeampi, ja sopii ihanteellisesti lämpimämpiin ja kosteampiin olosuhteisiin.

Suksiin on esiasennettu IFP (Integrated Fixation Plate) johon sopivat ainoastaan Fischerin sekä Rossignolin Turnamic-siteet. Turnamic-siteiden kanssa yhteensopivia monoja ovat: Turnamic, Rottefella NNN ja Salomon Prolink.

Suositus: Valitse sukset hiihtäjän painon mukaan + suksien pituus joka on n. 25 cm hiihtäjän pituutta suurempi.

Suksien pituus vs hiihtäjän paino:

197cm - 55kg - 74kg
202cm - 65kg - 84kg
207cm - 70kg - >90kg

Ominaisuudet

Pohjan tyyppi:
Plus / Warm, Fischer Esivoideltu
Voitelu:
Voideltavat
Suksien paino:
1030
Yhteensopivat siteet:
Turnamic
Suksen tyyppi:
Perinteinen
Suksen sivuleikkaus:
41/44/44mm
Levy esiasennettu:
IFP Turnamic Plate

Asiakkaiden arviot

Kirjoita arvio
Näytä kaikki

SkatePro