Razors Genesys Junior 2011 Quad temppurullaluistimet lapsille tekevät tähän urheilulajiin tutustumisesta helppoa. Ne on suunniteltu erityisesti temppuiluun, grindaamiseen sekä hyppyjen tekemiseen skeittipuistoissa ja kaduilla. Nämä Razors temppurullaluistimet ovat kooltaan pieniä. Siksi suosittelemme, että valitset kokoa suuremmat rullaluistimet normaaliin kengänkokoosi verrattuna.
- Anti-rockered kiskossa on pienemmät renkaat keskellä, joten saat enemmän tilaa grindaukseen
- UFS (Universal Frame System) on asennusjärjestelmä, joka tarjoaa runsaasti mahdollisuuksia kokoonpanojen vaihtelemiseen ja erilaisten kiskojen sekä kenkien yhdistämiseen
- 42mm grindausrenkaat sisältyvät tähän kokoonpanoon, jotta voit minimoida wheel bite -riskiä
Muistathan tarkistaa ruuvit ennen ensimmäistä käyttökertaa ja kiristää ne tarvittaessa. Huomioithan lisäksi, että sinun tulee tarkistaa ruuvien kunto säännöllisin väliajoin myös rullaluistimia käytettäessä.