Pro-Tec Prime on kypärä, joka pitää pääsi turvassa voidaksesi keskittyä hauskanpitoon ja uusien temppujen oppimiseen. Sen ulkokuori on tehty ABS-materiaalista (Acrylonitrile Butadiene Styrene), joka tarjoaa erinomaista suojaa ja iskunkestävyyttä. EPS-sisäkuori tekee kypärästä kestävän, kevyen ja tehokkaan iskunvaimentimen. Pään pehmeys ja mukavuus on taattu vaahtomuovipehmusteen ansiosta.
Lisäpehmusteet tulevat mukana, jotta voit saada kustomoidun istuvuuden tai vaihtaa kuluneet pehmusteet
Noe MontagardAsiantuntijaAjaa vuodesta: 20165 5:stäKypärä on kevyt ja mukava, mutta se myös suojaa päätä ja ennen kaikkea pysyy paikallaan!
Phuc NGUYENRoanne, RanskaVahvistettu ostaja5 5:stäKevyt, mukava ja vaikuttaa laadukkaaltaKonstantin KlöpferNeuss, SaksaVahvistettu ostaja5 5:stäLoistavaa.Tom PeloursonLapalud, RanskaVahvistettu ostaja5 5:stäTopAurélien ThérouanneBoubers-sur-Canche, RanskaVahvistettu ostaja5 5:stäKoko on täydellinen!Edric BarnesSalisbury, Yhdistynyt kuningaskuntaVahvistettu ostaja5 5:stäErinomainen hinta ja laatujonas m.Skjern, TanskaVahvistettu ostaja5 5:stäSuuri kypärä, sopii hyvinRoberto C.Monserrato, ItaliaVahvistettu ostaja5 5:stäLoistava tuote, itse asiassa se on jo toinen jonka ostan....super suositeltu sivusto!!!!Stephen FisherDunfermline, Yhdistynyt kuningaskuntaVahvistettu ostaja4 5:stäMukava kypärä ,hyvä hihna ,väri.....mutta mitä olen huomannut on ,,,4-5 kuukauden käytön jälkeen ,vaahtomuovinen pehmuste on kaikki irronnut ja putoaa pois .... siihen pisteeseen, jossa minun on vaihdettava se jo ....ja olen kamppailee löytää sisäinen korvaava pehmuste .... £26.00 ei maksa sitä ...toi poikani ,sama kypärä...ei ongelmaa .... täytyy olla minun hikinen head.cant antaa 5 tähteä, koska ongelma kypärän kanssa.Tetyana ShcherbatovaAlbufeira, PortugaliVahvistettu ostaja5 5:stäSuuriBenoît V.Saint-Étienne, RanskaVahvistettu ostaja4 5:stäErittäin hyvä kypärä, hyödyllinen kokotaulukko.